Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Mezinárodní robotická soutěž ROBO-VOZÍTKO PLZEŇ 2024

Mezinárodní robotická soutěž ROBO-VOZÍTKO PLZEŇ 2024Soutěž ROBO-VOZÍTKO 2024 se konala od 4. března do 7. března 2024 v plzeňské Techmanii Science Centrum a na SOU elektrotechnickém Plzeň, Vejprnická 56. Celkem se zúčastnilo 22 týmů ze 6 států: České republiky, Slovenska, Chorvatska, Turecka, Číny a Německa. Soutěž organizoval Plzeňský kraj, SOU elektrotechnické Plzeň, ZČU v Plzni a  Techmanie Science Centrum Plzeň.

Soutěž byla rozdělena do čtyř kategorií:

  • Nejlepší jízda: Týmy soutěžily v řízení svých robotických vozítek na speciální dráze.
  • Nejlepší design: Hodnotilo se provedení a estetika robotických vozítek.
  • Nejlepší prezentace v anglickém jazyce: Týmy představovaly své projekty a řešení v anglickém jazyce.
  • Celkový vítěz soutěže: Týmy byly hodnoceny na základě výkonů ve všech kategoriích.

Z celkového počtu týmů dokončilo jízdu pouze 9 týmů a náš tým byl mezi nimi. Studenti Šimon Lintimer a František Marek také zazářili i při prezentaci – bez napsaných textů vše odprezentovali a suverénně odpovídali na těžké otázky poroty. Jsem hrdá, že naše škola, která je zaměřena hlavně na sport, může konkurovat i v technicky založené soutěži.

1.jpg 2.jpg

Tato soutěž přinesla našim žákům mnoho zkušeností. Doufám, že budou mít chuť pokračovat a využít nově získané dovednosti k dalšímu zlepšení svého umístění v příštím roce.

Gratuluji k úspěchu!

Článek ze soutěže: https://www.qap.cz/zpravy/clanek/soutez-robo-vozitko-je-u-konce-v-plzni-excelovali-chorvati-fotky-131683

 

Mgr. Michaela Majerová, vyučující informatiky