Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Jedno vítězství v extralize U20 na udržení ve skupině B nestačilo

Jedno vítězství v extralize U20 na udržení ve skupině B nestačiloVolejbal Plzeň – TJ Kralupy 3:1 (25:17, 16:25, 25:19, 25:19)
V tomto utkání jsme dokázali dobře aplikovat taktickou přípravu, v úvodu utkání nám soupeř navíc pomohl vlastními chybami. V dalším průběhu jsme díky kvalitnímu servisu už soupeři nedali šanci a zaslouženě si dokráčeli pro první vítězství proti Kralupům v této sezóně.

Volejbal Plzeň – VK Přerov 0:3 (20:25, 14:25, 21:25)
V zápase proti Přerovu se nám nedařilo ubránit klíčové útočnice soupeřek ani na síti, ani v poli. Nedokázali jsme splnit taktické pokyny a spolu s velkým množstvím vlastních chyb jsme v tomto zápase nekladli velký odpor.

Volejbal Plzeň – VK Prostějov 1:3 (25:19, 20:25, 18:25, 18:25)
Po slibném začátku, kdy jsme donutili soupeře k vlastním chybám, se nám vytratila ze hřiště energie. Opět jsme kupili chybu za chybou, soupeř nás tlačil podáním. Když už jsme se dostali k útoku, nebyli jsme dostatečně agresivní.

 

David Konečný (trenér): Velmi těžce se mi hodnotí. Místo toho, abychom si v poklidu zajistili místo na finálovém turnaji, budeme se muset teď spolehnout na výsledky ostatních družstev. Proti Kralupům jsme předvedli solidní výkon zejména na podání. S Přerovem nám nefungovala obrana a následný útok. Prostějov nás přehrál na servisu, kdežto my jsme měli obrovskou míru chybovosti ve všech činnostech. V zápasech proti moravským celkům jsem u nás postrádal bojovnost a odhodlání porvat se o výsledek, neviděl jsem na hřišti energii a emoce, díky kterým jsme doposud předváděli slušné výkony.

 

Julie Blasczyková (kapitánka): Ve dnech 9. - 10. 3. se v Kralupech nad Vltavou konala extraliga U20. První zápas s domácími jsme s hráčkami dokázaly vyhrát 3:1. Byl to dobrý a  koncentrovaný výkon. Odpolední zápas s Přerovem se nám nepovedl, absolutně jsme nedokázaly předvést, co umíme, nešel nám příjem a nebyly jsme agresivní na útoku. Klíčový nedělní zápas s Prostějovem začal nadějně - výhrou prvního setu. Zbytek důležitého zápasu jsme si úplně zbytečně nechaly utéct. Na soupeře jsme rozhodně měly, naše emoce a projev nás ale dostaly na dno. S tímto turnajem nejsem vůbec spokojená. Příští kolo budeme tedy hrát o místo ve FINAL 6. Půjdeme do toho naplno a tak věřím, že předvedeme naše schopnosti a že to zvládneme.

 

Hráčky SG: Markéta Beranová, Emma Theierová, Kateřina Šulistová, Adriana Šlajerová, Julie Chrastinová, Claudie Chrastinová, Julie Blasczyková, Veronika Vítová, Michaela Černá, Sofie Páv, Lucie Vávrová.

 

David Konečný, trenér