Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Mistrovský titul pro Pavla Froňka na halovém MČR

Mistrovský titul pro Pavla Froňka na halovém MČRHalový šampionát dorostu a juniorů v atletice se po roce vrátil do Ostravy. Vzestup mládežnické atletiky potvrdilo hned několik národních rekordů a nejlepších výkonů šampionátu. V nabité konkurenci se neztratili ani studenti Sportovního gymnázia Plzeň.

Nejcennějším kovem ze šampionátu se může pyšnit skokan Pavel Froněk, který až do vítězné výšky 195 cm ani jednou nechyboval a po zásluze se stal mistrem ČR. Další individuální medaili přidal v běhu na 3000 m Honza Škarban za čas 8:36,45. Po sobotním zisku třetího místa se ještě postavil na start běhu na 1500 m, kde získal hezké 5. místo.

1.jpg 2.jpg

Těsně pod stupni vítězů zůstal ve sprintu na 60 m Jonáš Fleisig, kterého však může těšit nový osobní rekord 6,96 s. Velký výkonnostní růst potvrdila na trati 400 m Ludmila Lobovská, která si zajistila účast ve finále skvělým časem 56,62 s a i 6. místo je určitě povzbuzením do dalšího tréninku. Výborně si také vedl i David Bíman, který postoupil do překážkářského finále na 60 m. Bohužel se ve slibně rozběhnutém závodě zranil a závod nedokončil.

Ve štafetovém závodě se tentokrát dařilo více chlapcům a na trati 4x200 m dorostenců brala štafeta Škody Plzeň druhé místo. V její sestavě nechyběl zástupce našeho gymnázia OliveVeselý. Děvčata se musela letos spokojit s 5. místem.

 

Mgr. Jakub Ryba, trenér atletiky