Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Kvinta džínám na stopě

Kvinta džínám na stopěPo jarních prázdninách se žáci obou kvint zúčastnili workshopu od environmentálního spolku Ametyst - Džínám na stopě.

V rámci dvouhodinového workshopu se žáci dozvěděli, jakou cestu urazí džíny a jejich jednotlivé komponenty, než se dostanou k nim, finálním zákazníkům, a jaké dopady na životní prostředí a na životy lidí s sebou výroba nejen džínů nese. Pro mnohé bylo překvapením, že v součtu urazí takové džíny téměř stejnou vzdálenost, jakou je obvod Země po rovníku, jiní se podivovali nad bídnými podmínkami, ve kterých levná pracovní síla v dílnách v rozvojových zemích tráví nemalou část svého života.

1.jpg 2.jpg

Lektorky měly pro žáky připravené různé aktivity, které žáky vedly k přemýšlení v globálních souvislostech a k analytickému myšlení za využití mapy. V následných hodinách v rámci výuky zeměpisu tento workshop ještě podnítil dodatečnou diskuzi o původu našeho oblečení, žáci také nasdíleli zkušenosti a nápady, jaké alternativy k nákupu ve fast fashion řetězcích znají a využívají.

 

Mgr. Jana Herličková, Mgr. Martin Chýlek, vyučující zeměpisu