Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Mistrovské tituly z atletického šampionátu pro Petru Sičakovou a skvělou štafetu juniorek

Atletické mistrovství České republiky dorostu a juniorů v letošním roce zavítalo na velmi útulný kladenský stadion Sletiště. S náročnými klimatickými podmínkami, které v podobě velmi vysokých teplot po oba soutěžní dny panovaly, se většinou skvěle vyrovnali i naši atleti ze Sportovního gymnázia Plzeň.

Největší úspěch se zrodil v oštěpařském sektoru, kde Petra Sičaková potvrdila roli favoritky a výkonem 48, 29 m získala mistrovský titul. Nejpilnějším sběratelem medailí byl Jakub Peterka, jenž si postupně pověsil na krk stříbrnou medaili za vylepšený osobní rekord v dálce 712 cm, bronz v napínavém souboji na 100 m a kompletní sbírku doplnil zlatem ze štafety na 4x100 m dorostenců, ve které společně s kolegy z AK Škody Plzeň překonal národní rekord.  Výborný osobní rekord si vytvořila v běhu na 400 m časem 55,55 s Kateřina Matoušková a za něj si odvezla z Kladna druhé místo v kategorii dorostenek. Stejnou příčku obsadila i Klára Sobotková v běhu na 200 m. Jen těsně pod stupni vítězů skončila Valerie Dzurová (300 m př.) a Philippe Carpentier (1500 m).

Velmi se dařilo oddílovým štafetám, ve kterých tvořili základy týmu žáci SG Plzeň. Mistrovský titul na trati 4x 400 m získala ve výborném čase 3:48,44 s štafeta juniorek Sokola SG Plzeň Petřín, jejíž kostru tvořily Veronika Sládková, Anna Rychlíková a Anežka Voříšková. Čas této štafety znamenal nový rekord šampionátu. Na stejné trati, ale v kategorii dorostenek, se těší z druhého místa sestava AK Škody Plzeň ve složení Valerie Dzurová, Stella Böhmová, Adriana Matoušková a Kateřina Matoušková. Štafetovou medaili z běhu na 4x400 m juniorů si do Plzně přivezl i Marek Špác.

Výbornými výsledky jsou dozajista i další finálová umístění našich žáků v individuálních disciplínách. O ně se postarala Stella Böhmová, Anna Rychlíková, Radek Hrubý, Míša Fialová, Jan Šmrha, Emma Zvěřinová a Jan Pergler.