Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Na maturitu z anglického jazyka se oktáva připravovala přímo v ulicích Prahy

Na maturitu z anglického jazyka se oktáva připravovala přímo v ulicích PrahyDne 30. září 2021 jsme společně s naší třídní učitelkou Štěpánkou Krebsovou a angličtinářkou Radkou Fialovou uskutečnili exkurzi za poznáním Prahy. Přípravy započaly už mnohem dříve, když jsme v hodinách angličtiny prezentovali vlastní návrhy na trasu procházky po historických památkách hlavního města. Vítěznou trasu jsme pak skutečně absolvovali.

1.jpg

V 8:00 jsme odjížděli z Hlavního nádraží v Plzni a za necelou hodinu a půl jsme už vystoupili v Praze na Smíchově. Naše cesta vedla přes Vyšehradský železniční most ke kubistické Kovařovicově vile, dále pak na Vyšehrad a Slavín. Pokračovali jsme přes Rašínovo náměstí podél Vltavy k Tančícímu domu, kolem Žofína, Střeleckého ostrova, Národního divadla a Nové scény. Opět jsme přešli Vltavu, abychom mohli obdivovat krásy Kampy a slavné Werichovy vily a mohli se vyfotit u Lennonovy zdi. Nemohli jsme vynechat Karlův most s výhledy na Pražský hrad či Kramářovu vilu a samozřejmě Staroměstské a Václavské náměstí.

Na každém ze zmíněných míst jsme měli krátkou zastávku a vyslechli jsme si výklad v anglickém jazyce, který jsme si měli předem připravit. Výlet nám pomohl ke zpracování maturitní otázky z anglického jazyka a zároveň jsme si připomněli řadu informací z hodin dějepisu. Jsme rádi, že se uskutečnil a že jsme mohli strávit chvíli mimo školní lavice.

Kateřina Čejková, oktáva