Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Nejlepším sportovcem Plzně je atletka Linda Suchá!

Nejlepším sportovcem Plzně je atletka Linda Suchá!Nejlepší sportovci Plzně v kategoriích žactva a dorostu se v pondělí 28. června sešli v obřadní síni plzeňské radnice. Vyhlášeny zde byly výsledky ankety Sportovec Plzně 2020 a mezi oceněnými nechyběla tradičně řada žáků Sportovního gymnázia Plzeň.

Kategorii dorostu ovládla atletka Linda Suchá, která v loňském roce v národním rekordu zvítězila v trojskoku na mezistátním utkání juniorů a ve skoku dalekém a trojskoku ovládla i domácí šampionát.

1.jpg

Vynikající sportovní výsledky dosažené v roce 2020 vynesly do výběru nejlepších dorostenců také Dana Hlaváčka (golf), Tomáše Chocholatého (plavání), Petru Sičakovou (atletika), Veroniku Tondrovou (plavání) a Ondřeje Zunu (běžecké lyžování).

Mezi oceněné v kategorii staršího a mladšího žactva patří také Petr Pelnář a Ondřej Baštář (jachting) a atletky Valerie Dzurová  a Viktorie Jánská.

V období koronavirové pandemie řada sportovců dokázala, že nezapomíná ani na společenskou odpovědnost. Za dobrovolnickou práci odvedenou v době pandemie se zaslouženého ocenění dostalo absolventkám naší školy Tereze Jonášové (atletika), Denise Majerové (atletika) a Elišce Fajfrlíkové (aerobik).

Všem oceněným gratulujeme!

 

Lukáš Lintimer