Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Nejúspěšnější sportovci SG Plzeň 2023 vyhlášeni

Nejúspěšnější sportovci SG Plzeň 2023 vyhlášeniDne 19. 12. 2023 se již tradičně konalo ve sportovní hale školy slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců Sportovního gymnázia Plzeň za kalendářní rok 2023. 

V úvodu promluvila paní ředitelka Mgr. Milena Majerová, kterou jako první požádal o slovo žák Lukáš Tauchman, moderátor akce. Mezi hosty usedli hejtman Plzeňského kraje p. Rudolf Špoták, náměstek hejtmana pro oblast školství a sportu Ing. Vladimír Kroc, vedoucí odboru školství, mládeže a sportu KÚ PK JUDr. Jaroslava Havlíčková, zastupitel a člen rady pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu a předseda školské rady SG Ing. Libor Picka, starosta městského obvodu Plzeň 3 Mgr. David Procházka a sportovní lékařka našeho gymnázia MUDr. Ludmila Beranová. Po paní ředitelce pronesli milá slova také někteří hosté  a popřáli mnoho sportovních, studijních a osobních úspěchů v novém kalendářním roce.

1.jpg

Bohužel ze zdravotních či pracovních důvodů se omluvili další pozvaní hosté, a to zástupci MŠMT ČR Ing. Bc. Petr Bannert Ph.D. a Mgr. Štěpánka Thérová,  primátor města Plzně Mgr. Roman Zarzycký, místostarosta Městského obvodu Plzeň 3 Mgr. Ondřej Ženíšek a předseda Sdružení přátel SG Plzeň Mgr. Vladislav Houda, který zaslal pozdrav všem oceněným sportovcům a přání do nového roku 2024 všem žákům i zaměstnancům školy.

V kategorii nižšího gymnázia se vítězkou mezi vyhlášenými sportovci stala Karolína Klepačová. V kategorii vyššího gymnázia se na prvním místě umístila všestranná a velmi talentovaná Eva Matějovičová,  druhé místo patří Adamu Benákovi a třetí je Anna Skalská.

2.jpg

Slavnostní atmosféru akce navodilo několik vystoupení našich žáků. Nejprve předvedla sestavu karate Anna Kubínová. Po vyhlášení kategorie nižšího gymnázia zacvičila sestavu  sportovní gymnastka Lucie Bretšnajdrová. Celé dopoledne zakončila pěveckým vystoupením Kristýna Siková.

Všichni přítomní prožili pěkné slavnostní dopoledne. Mnozí z nás, žáků, byli rovněž vhodně motivováni k ještě lepším výsledkům v roce 2024.

 

Sandra Nová, Kateřina Jílková, Veronika Churavá, 3. B