Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Vánoční turnaj SG v sálové kopané a florbalu 2023

Vánoční turnaj SG v sálové kopané a florbalu 2023Před vánočními prázdninami se uskutečnil Vánoční turnaj dívek ve florbalu a chlapců v sálové kopané.

Do turnaje dívek ve florbalu se přihlásilo 5 týmů ze tříd vyššího gymnázia. Hrálo se systémem každý s každým v hrubém čase 15 minut na utkání. Vítězem Vánočního turnaje dívek ve florbalu se zaslouženě stal kolektiv děvčat z 1. B, který nastřílel celkem 33 gólů. Druhé místo vybojovala třída Kvinta B a na 3. místě se umístila 2.A.

1.jpg 2.jpg

Do turnaje chlapců v sálové kopané pro vyšší gymnázium se přihlásilo 12 týmů, které byly rozlosovány do čtyř skupin. Do čtvrtfinálových bojů postoupila 2 nejlepší mužstva z každé skupiny a pak již pokračovala vyřazovací fáze turnaje. Na celkové vítězství pomýšlela 4. B, obhájce loňského ročníku. Bohužel měla několik zraněných a notně oslabená dosáhla na pěkné 3. místo. Finálové utkání mezi Sextou a Septimou bylo vyvrcholením celého turnaje.  Bylo poznat, že v obou týmech se sešli výborní fotbalisté. Šťastnější byli chlapci Sexty, kteří se stali vítězi turnaje. Septima obsadila po loňském 3. místě tentokrát místo 2.

Děkujeme všem zúčastněným kolektivům a také divákům, že vše proběhlo v přátelské, veselé a fair-play atmosféře.

 

Mgr. Hana Virtová, Mgr. Jaroslav Bedrna, vyučující TV
4. 1. 2024