Neúspěšná konfrontace v A skupině extraligy U20

Volejbal Plzeň – PVK Olymp Praha 0:3 (7:25, 16:25, 18:25)
Volejbal Plzeň – VK Dukla Liberec 0:3 (15:25, 11:25, 9:25)
Volejbal Plzeň – VK KP Brno 1:3 (20:25, 25:19, 23:25, 21:25)

V turnaji jsme narazili na tvrdou realitu špičky extraligy. Proti Olympu a Dukle jsme se nedokázali prosadit v kompaktní obraně na síti a v poli, kdežto soupeři využívali naší rozhozené obrany pro snadné skórování. První dva zápasy tedy vyšly jasně ve prospěch soupeřů.

V souboji s Brnem to už bylo jiné. Velmi dobře jsme přihrávali a kvalitně útočili. Ve druhém setu jsme si pomohli kvalitním servisem. Bohužel nás vždycky zaskočila pasáž vlastních chyb, kdy nám soupeř odskočil o pár bodů a my jen dotahovali nabranou ztrátu.

David Konečný (trenér): V sobotu jsme byli trošku zoufalí z kvality hry soupeřů a nevěděli, co dělat. Nezatlačili jsme servisem a v poli jsme nedokázali předvést obětavost, díky které jsme se dostali do A skupiny. Nedělní zápas s Brnem byl z naší strany velmi dobrý, jen nás srážely vlastní chyby nebo nerozhodnost. V turnaji bylo vidět, že nám zápasy proti české špičce chybějí a věřím, že tato konfrontace nám pomůže v dalším průběhu extraligy. I touto účastí jsme si však vybudovali mírný náskok před dalšími týmy v boji o účast ve finálovém turnaji.

Julie Blasczyková (kapitánka): Únorový turnaj extraligy U20 se konal v Brně, byla to naše letošní premiéra v A skupině. První zápas byl s Olympem. I přesto, že jsme věděly, že soupeř bude jednoznačně silnější, tak jsme nedokázaly předvést to, co umíme a prohrály jsme zaslouženě 3:0. Odpolední zápas proběhl více méně v podobném stylu. Nedokázaly jsme být trpělivé a odvážné, a tak jsme opět neuhrály ani set. Neděle byla opět rozhodující, čekal nás zápas s domácím družstvem. Hrály jsme odvážně a trpělivě, ale bohužel nám to naší smůlou v koncovkách setů nestačilo a prohrály jsme 3:1. To znamená, že příští turnaj odehrajeme opět v B skupině.

Hráčky SG: Markéta Beranová, Emma Theierová, Kateřina Šulistová, Adriana Šlajerová, Julie Chrastinová, Claudie Chrastinová, Julie Blasczyková, Veronika Vítová, Michaela Černá, Sofie Páv, Aneta Valentová.