Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Ohlédnutí za pravěkem

Ohlédnutí za pravěkemŽáci primy B se od začátku školního roku na pomyslné časové ose, po které se pohybují při seznamování se s historií lidské společnosti, posunuli od pravěku do doby starověku. Pokud bychom se ale ještě jednou a naposledy za pravěkem ohlédli, museli bychom si připomenout několik momentů, které nám příjemně narušily hodiny trávené ve školních lavicích. Prvním byla přednáška o archeologii, během níž se žáci dozvěděli více o práci samotného archeologa, o metodách práce v terénu či o velmi zajímavé archeologii letecké.  Současně mohli na vlastní oči vidět řadu zajímavých artefaktů a archeologických nálezů doby bronzové i železné a obdivovat keramické nádoby z dob pozdějších.

1.jpg 2.jpg

Neméně atraktivní a vítanou pak byla návštěva expozice pravěku v Západočeském muzeu v Plzni. Zde se v rámci interaktivně pojaté prohlídky velmi aktivně zapojili do práce a prokázali, kolik už se toho naučili. I díky svým znalostem si snadno poradili s úkoly v pracovních listech a bez problémů se orientovali uprostřed pravěkých nálezů. S největším nadšením se však doslova vrhli na možnost vyzkoušet si stejně jako naši předchůdci v době pravěku mletí obilí prostřednictvím žernovu.

Věřím, že stejné nadšení, jaké projevovali „primánci“ při našem společném putování dobou nejstarší si přenesou i do období následujících.

 

Mgr. Štěpánka Krebsová