Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Příprava judistů o prázdninách

Příprava judistů o prázdnináchNaši judisté měli po delší době klidnější prázdniny bez soutěží. Červenec měli vyhrazený na dovolenou a odpočinek.

S přípravou jsme začali 5. srpna velmi vydařeným týdenním výcvikovým táborem v Jesenici. Ten byl zaměřen rovnoměrně na tělesnou a technickou přípravu. Našel se čas i na sportovní hry, především na fotbal, ale i společenskou zábavu, která napomáhala stmelování  kolektivu.

Kromě našich studentů se výcvikového tábora zúčastnili mladí judisté z Judo Dragon II, Ruka judo Dobřany, SK Judo DMM Blovice, DDM Stod a S. Hořovice.

1.jpg 2.jpg

Ocenit je třeba i spolupráci s judisty z TJ Start Kolín, s kterými jsme strávili celý týden ve sportovním areálu v Jesenici a s nimiž jsme měli během týdne několik společných tréninků. Příjemným oživením byla účast tréninkové skupiny J. Kubíka z Poběžovic na jednom ze zápasových tréninků.

Po soustředění v Jesenici jsme se připravovali dvoufázově od pondělí až do čtvrtka ve dvou týdenních blocích. Dopolední tréninky byly zaměřeny na kondici a odpolední pak na technicko-taktickou přípravu.

V posledním srpnovém týdnu vyrazili naši judisté na kola do Prášil na tradiční kondiční výcvikový tábor zaměřený především na funkční rozvoj. Součástí přípravy byly ale i hry         a některá speciální judistická cvičení. Příprava však byla částečně poznamenána velmi deštivým počasím.

 

 

Jiří Dolejš, trenér juda