Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Využití projektu Národní plán obnovy - nová informatika

Využití projektu Národní plán obnovy - nová informatikaCS Financovano Evropskou unii_POS.png

MSMT.png NPO-png.png

Sportovní gymnázium obdrželo z Národního plánu obnovy - nová informatika finanční prostředky určené pro pokročilé digitální učební pomůcky, které přispějí k rozvoji informatického myšlení a digitálních kompetencí žáků. Částka na žáka činí Kč 1000,-. 

Revize rámcového vzdělávacího programu pro nižší gymnázium přinesla v oblasti vzdělávacího předmětu informatika zásadní změny. A protože se naše gymnázium chce postavit k tvorbě svého ŠVP proaktivně, zařazuje již v letošním roce moderní vzdělávací metody do vyučování v některých ročnících nižšího gymnázia.

Z finančních prostředků byly pořízeny pomůcky značky Lego a Ozobot a pro jejich efektivní využití notebooky a sluchátka. Pomůcky se budou využívat hlavně v hodinách informatiky, kde si žáci vyzkouší aplikovat své myšlenky v reálném světě. Už se nebudou jen dívat do monitoru počítače, ale zapojí své informatické myšlení a rozvinou digitální kompetence. Zadané úlohy vyřeší a hned ověří v praxi. Žáci si při práci s malými dílky zlepší jemnou motoriku, naučí se pracovat podle návodu a postupovat krok za krokem, procvičí si  trpělivost, pečlivost a přesnost. Sestavené modely žáci rozpohybují pomocí blokově orientovaného programovacího jazyka. Okamžitá zpětná vazba o správnosti provedení úkolu je přínosná pro motivaci k řešení problému a přispěje k dalšímu rozvoji žáků.

Od začátku školního roku 2024/2025 bychom chtěli technologie využívat od primy až po kvartu a výuka by měla probíhat podle inovovaného ŠVP.  Na výuku pomocí moderních technologií se těším. Jsem zvědavá, jaké budou reakce našich žáků.

Mgr. Michaela Majerová, vyučující VT