Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Přípravná utkání kadetek s Tatranem Střešovice (13. 9. 2020)

Přípravná utkání kadetek s Tatranem Střešovice (13. 9. 2020)V neděli 13. 9. sehrály kadetky další dvě přípravná utkání v Praze s kadetkami a juniorkami Tatranu Střešovice. V nominaci hráček na toto dvojutkání byly studentky sportovního gymnázia: Šebková, Gibson, Stará T., Stará K., Burdová, Svobodová.

Po domluvě s trenéry Střešovic jsme hráli na čtyři hrané sety. První utkání s kadetkami Tatranu dopadlo 2:2 na sety. Jelikož tohoto soupeře máme v kvalifikační skupině extraligy kadetek, přineslo utkání mnoho zajímavých podnětů do tréninku a aktuální obrázek o naší hře. Nejčastějším problémem byla nestabilita jednotlivých herních činností, kde se střídaly kvalitní volejbalové akce s chybami v základních herních činnostech. V utkání se prostřídaly všechny hráčky a vyzkoušeli jsme různé herní varianty.

1.jpg

Ve druhém utkání s juniorkami Tatranu jsme již nestačili na velmi kvalitní hru soupeře, která se vyznačovala razancí v útoku a stabilním, „ostrým“ servisem. Ačkoli jsme se ve čtvrtém setu přiblížili koncovce (20:25), utkání bylo jednoznačné a odlišnost juniorského volejbalu byla markantní. Prohráli jsme 0:4 na sety.

Celkově obě utkání splnila požadovaný účel – odehrát co nejvíce setů, vyzkoušet všechny hráčky a udělat si představu o možnosti uplatnění hráček na jednotlivých postech.

 

Mgr. Jindřich Pavlík, vedoucí trenér volejbalu dívek