Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 1. a 2. kolo 1L ženy, TJ Sokol Žižkov Praha – Volejbal Plzeň

1. a 2. kolo 1L ženy, TJ Sokol Žižkov Praha – Volejbal Plzeň  1. zápas 0:3 (-21, -19, -18)

Sestava: Ulčová, Virtová, Švejnohová, Chlumecká, Mentlová, Blumentritová L: Prokšová

Střídali: Berková, Boháčková, Váchalová

 

  1. zápas 3:0 (21, 21, 16)

Sestava: Ulčová, Virtová, Beštová, Chlumecká, Mentlová, Švejnohová L: Prokšová

Střídali: Berková, Boháčková, Váchalová, Šmejkalová

První kolo nové sezóny jsme v pátek večer zahájili na palubovce pražského Žižkova. Začátek zápasu byl z naší strany nervózní. Chvíli trvalo, než jsme se srovnali na přihrávce. V určitých fázích zápasu jsme potřebovali velkou dávku trpělivosti v útoku. Soupeř neukázal moc kvalitní výkon, průběh setů jsme měli většinou ve svých rukou, proto i ne moc přesvědčivá hra z naší strany stačila na vítězství ve třech setech.

1.jpg

Druhý zápas vypadal bohužel pro nás úplně opačně. Soupeř přebral iniciativu jak na servisu, tak na útoku. Naopak my jsme asi žili z vítězství z prvního zápasu. Trápil nás příjem, útoční hra s blokařkami se úplně rozsypala. Útočnice na kůlech to hlavně z těchto dvou důvodů měly dost komplikované. Celý zápas jsme tahali za kratší konec a marně hledali něco, co by nám pomohlo zápas otočit. Soupeř proto poměrně hladce zvítězil ve třech setech.

Oba zápasy jsou pro nás důležitá zpětná vazba. Došlo na několik pěkných volejbalových momentů, kdy fungovalo všechno jako celek. Dobrý pocit mám z odvážného vstupu a výkonu Zuzky Šmejkalové do druhého zápasu po dlouhé pauze. Jen tak dál Zuzi!

Následující dvě kola se Vám po dlouhé době ukážeme v domácí hale na Lokomotivě. Přivítáme družstvo TJ Sokol Nusle Praha. V pátek 25. 9 v 18. 00 a v sobotu 26. 9 v 10. 00 se na Vás budeme těšit.

 

Mgr. Jakub Brečka, trenér volejbalu