Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Zlaté úspěchy atletů na MČR mládeže

Zlaté úspěchy atletů na MČR mládeže

Velice úspěšně skončilo zářijové atletické MČR v Ostravě pro závodníky ze Sportovního gymnázia Plzeň. Zejména sbírka mistrovských titulů je úctyhodná a je vidět, že většina atletů v době koronaviru nezahálela.

Ve velkém stylu se s juniorským šampionátem rozloučila Linda Suchá, která si domů veze hned čtyři zlaté medaile. Nejdříve zvítězila ve skoku dalekém, kde skokem dlouhým 623 cm překonala 23 let starý rekord šampionátu. Za necelé dvě hodiny se jí na krku houpalo již druhé zlato, když v trojskoku potvrdila pozici jasné favoritky. Nádherným zakončením sobotního dne, již pod umělým osvětlením, byla štafeta na 4x100 m, kde kvarteto Píchalová, Hettlerová, Burianová, Suchá (všechny SG) obhájilo titul z loňského roku. Zvítězit se podařilo také štafetám na 4x400 m, a to dorostenkám v barvách TJ Sokol SG Plzeň-Petřín (žákyně Vimerová, Lafatová, Rychlíková), a juniorkám ze Škody Plzeň (Hettlerová, Matoušková a Suchá). Individuální vítězství si za velmi dobrý výkon 50,37 m připsala Petra Sičaková hodu oštěpem dorostenek. Početnou sbírku medailí si odváží již stálice sprinterských tratí Linda Hettlerová, která ke štafetovým úspěchům přidala dva individuální bronzy ze 100 m i 200 m. Na stupně vítězů vystoupal také talentovaný Jakub Peterka, kterému za čas 10,92 s na trati 100 m patří 3. místo. Společně s oddílovými kolegy přidal ještě stříbro ze štafety na  4x100 m.

Hned několik děvčat obsadilo výborné 5. místo: sprinterky Klára Sobotková (200 m), Anna Rychlíková a Anežka Voříšková (obě 400m), na trati 800 m  pak Nikola Vimerová. Do finálové osmičky se ještě vešla Anna Šobrová (výška), Nikola Vimerová (400 m) a Radek Hrubý (800 m).