Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Přípravný turnaj EXU18 v Prostějově

Přípravný turnaj EXU18 v ProstějověExtraligové kadetky po kondiční přípravě vyrazily na přípravný turnaj tradičně do Prostějova (1. - 3. 9. 2023). Turnaj byl velmi kvalitně obsazen týmy Ostravy, Prostějova, Přerova a Vysočiny.

Holky se poprvé v novém složení setkaly se soupeři extraligových kvalit a bylo to pro nás všechny první seznámení s „realitou“. Zásadní pro nás bylo si v turnaji vyzkoušet různé varianty na všech postech. Některé hráčky stály na hřišti úplně poprvé a v prvních utkáních byla znát nervozita a strach. S každým utkáním se naše hra uklidňovala a postupně se jednotlivé herní činnosti zlepšovaly. Nejvíce jsme měly problémy s rovnicí servis/příjem podání. Naopak v závěru turnaje se výrazně zlepšil náš útok a holky obětavým výkonem zakončily turnaj výhrou 3:2 s Vysočinou.

1.jpeg

V turnaji se prostřídalo všech 13 nominovaných hráček a odvedly opravdu poctivý výkon v každém setu. Potvrdilo se nám, že je před námi velké množství práce v tréninku. Věřím, že holky jsou odhodlané se každým utkáním zlepšovat.

Hráčky Sportovního gymnázia Plzeň: Vávrová L., Votýpková E., Horová N., Nekolová M., Černá Š., Machová A., Kremláčková A.

Slovo kapitánky (Pacholíčková Adéla): Po dlouhé cestě jsme podaly unavený výkon proti Ostravě, se kterou jsme prohrály kvůli servisu/příjmu. Každým dalším zápasem jsme se zlepšovaly v komunikaci na hřišti a v razantnějším servisu. Chtěla bych pochválit hlavně lavičku, která hlasitě podporovala za každé situace, ale i celý tým za poslední vítězný zápas.

Výsledky:
Plzeň – Ostrava 0:3
Plzeň – Prostějov 0:3
Plzeň – Přerov 2:3
Plzeň – Demlovka 3:2

 

Mgr. Jindřich Pavlík, trenér družstva