Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Sexta na exkurzi v Praze

Sexta na exkurzi v PrazeDne 19.10. 2023 jsme se my, studenti třídy sexta, vydali společně s naší milou třídní učitelkou Mgr. Štěpánkou Krebsovou a usměvavou odbornicí přes výtvarné umění Mgr. Janou Šlajsovou na exkurzi do Prahy.

Naše první kroky směřovaly z železniční stanice Praha hl.n. na Václavské náměstí. Cestou jsme míjeli budovu Státní opery a rozpoznávali sochy významných českých světců na pomníku sv. Václava. Metrem jsme se dopravili na stanici Malostranská a po Starých zámeckých schodech vystoupali na Pražský hrad. Většina z nás se vůbec poprvé podívala do Starého královského paláce, do Vladislavského sálu i do míst, odkud byli během defenestrace roku 1618 vyhozeni královští místodržící. Líbila se nám bazilika sv. Jiří i turisticky vyhledávaná Zlatá ulička.

1.jpg 2.jpg

Přes Nerudovu ulici jsme se pak vydali na procházku Malou Stranou a přes Karlův most jsme přešli na Staré Město. Ze Staroměstského náměstí jsme zamířili k Obecnímu domu a k Prašné bráně. Program byl nabitý a cesta pěšky dlouhá, ale i tak jsme si Prahu všichni užili a neměli ani čas zlobit . Našim průvodkyním za krásný program moc děkujeme a těšíme se, že se do jiné části Prahy zase někdy vydáme.

Sára Klapáčová a Johanka Šimsová, sexta