Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Sportovní úspěchy žáků sexty

Sportovní úspěchy žáků sextySkončila zimní sezóna a všichni 3 běžkaři ze sexty bilancovali svoje lyžařské výsledky.

Adam Horník obsadil v Českém poháru 3. a 4. místo, Martin Kočandrle v Českém poháru 2., 4. a 5. místo a Ondřej Zuna získal dokonce 1. místo v klasickém sprintu, dále pak ještě 3.  a 6. místo. Úspěšní byli i na Mistrovství České republiky, kde Ondřej Zuna získal 5. místo v klasice na 7,5 km, 6. místo ve sprintu, Martin Kočandrle obsadil na MČR 3. místo v klasice na 15 km a rovněž 3. místo ve skatu na 10 km. A na závěr to nejlepší - všichni tři získali ve štafetě na 3 x 5 km 1. místo a stali se tak mistry České republiky.

 

Josef Koželuh odehrál na jaře 2019 v reprezentaci U17 několik přátelských i mistrovských zápasů. Nejvýznamnější byly ty poslední v elitní fázi Kvalifikace na ME. Mladí fotbalisté prohráli jen s Nizozemskem (porazili naopak Severní Irsko a Izrael) a vybojovali si další postup  na ME. Pepík patří ke stabilnímu reprezentačnímu kádru a za rok 2018 a 2019 odehrál 16 zápasů.

 

Jakub Běžel, který v současné době studuje ve Zwieselu, je úspěšným motokárovým závodníkem. Kvůli studiu v Německu nám tak v závěru roku 2018 unikl jeho velký úspěch. Na MS motokár v Brazílii (19. ročník Rotax MAX Challenge Grand Finals), kde se sešlo 360 jezdců z 55 zemí celého světa, získal Jakub ve třídě DD2 krásné 8. místo. Jeho bratr Petr, který rovněž studoval na našem gymnáziu, obsadil dokonce v kategorii seniorů 7. místo.

 Všem jmenovaným sportovcům k jejich úspěchům gratulujeme!

 

Mgr. Pavel Hyťha