Úvod > Aktuality > V extralize U22 opět pouze padesátiprocentní

V extralize U22 opět pouze padesátiprocentní

Volejbal Plzeň – VK Lvi Praha 3:2 (23:25, 25:23, 25:21, 22:25, 15:12)
Volejbal Plzeň – Volejbal Přerov 1:3 (18:25, 25:18, 14:25, 12:25)

V tomto turnaji jsme se utkali s týmy, které jsme ještě v letošní sezóně nepotkali. Utkání se Lvicemi Praha jsme se ze začátku trošku hledali, soupeř nám svými chybami dal velké množství bodů a příležitostí, jak toho využít, my jsme však i přes množství možností nedokázali první set urvat. Po zlepšeném výkonu zejména v útoku a obraně v poli získáváme další dva sety. Ve čtvrtém setu jsme opět trošku polevili, nedařil se nám servis a pražské hráčky toho využily. Tie-break byl až do změny stran vyrovnaný, poté nám zafungovala obrana v poli a následné agresivní dohrávání bodových situací.

Do zápasu s Přerovem jsme šli s tím, že výkon proti Praze nám stačit nebude a zlepšení z naší strany se bohužel nekonalo. Přerovské hráčky nám pestrostí svého útoku nedaly šanci, my naopak zaostávali jak na přihrávce, tak především v útoku. Vyjma druhého setu soupeřky pevně držely otěže utkání a zaslouženě zvítězily.

David Konečný (trenér): Velmi těžce se mi tento turnaj hodnotí. Výhra proti Praze sice vypadá dobře, ale jsem přesvědčen, že schopnosti jednotlivých hráček jsou jinde, než bylo předvedeno v těchto utkáních. Zatím jsou to stále opakující se témata – nasazení, koncentrace, bojovnost, důslednost a energie. To nám schází k lepším výkonům i výsledkům. Přerov nás přehrál zejména pestrým útokem, my chvílemi vůbec nebyli hlavami v utkání, proto byl výsledek i přes uhraný set jednoznačný.

Julie Blasczyková (kapitánka): Poslední kolo extraligy U22 v letošním roce se konalo v Přerově. První utkání bylo s týmem Lvi Praha, zápas skončil naší výhrou 3:2. Hráli jsme týmově a na hřišti nechyběla ani energie. Druhý zápas, který nás čekal hned po skončení prvního zápasu, se nám nepovedl. Nedokázali jsme potvrdit náš výkon z předchozího zápasu   a prohráli jsme 3:1.

Hráčky SG: Julie Blasczyková, Claudie Chrastinová, Julie Chrastinová, Michaela Černá, Sofie Páv, Emma Theierová, Veronika Vítová, Kateřina Šulistová, Emma Balášová.