Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Pro studenty byla otevřena čítárna s desítkami nových knih

Pro studenty byla otevřena čítárna s desítkami nových knihV pondělí 11. prosince 2023 byla ve zcela nových prostorách uvedena do provozu školní knihovna s čítárnou. Vzniklo tak jedinečné místo, kde si žáci a studenti gymnázia mohou nejenom knihy půjčovat, ale trávit zde i svůj volný čas a zároveň sem zavítat v rámci výuky  českého jazyka a literatury v dělených hodinách. 

1.jpg 2.jpg

Místnost byla vybavena novým policovým systémem, lavicemi s pestrými sedáky a příjemnou čtenářskou atmosféru dotváří i do stejných barev laděná výmalba. Stávající knihovní fond čítá více jak 1100 titulů beletristických a více jak 400 odborných. S plánovaným otevřením čítárny byly pořízeny i desítky nových knih, především pro studenty nižšího gymnázia, ti starší zde najdou zastoupení všech titulů, které jsou aktuálně zahrnuty do seznamu maturitní četby, ale samozřejmě nejen ty (kompletní seznam titulů žákovské knihovny ZDE, beletrie pro žáky NG označena červeně).

3.jpg 4.jpg

A jak na předvánoční dárek v podobě nové čítárny reagovali studenti - maturanti?

Honza Škarban: Knihovna působí útulným dojmem. Repertoár literárních děl je pestrý a pro maturitní zkoušku dostačující.

Ema Mlsová: Nová žákovská knihovna vypadá velmi pěkně. Věřím, že hodiny literatury v těchto prostorách budou značně příjemnější než ve známé lavici.

Lukáš Tauchman: Příjemné prostředí a prostor, kde trávit volné chvíle. Kromě maturitních děl spoustu moderní a čtivé literatury, která by nás mohla odlákat od levné digitální zábavy dnešní doby.

Velké poděkování za možnost realizovat náš dlouhodobý sen náleží určitě paní ředitelce Majerové a stejně tak všem kolegyním, vyučujícím českého jazyka, které se podílely na utváření tohoto úžasného literárního zázemí pro naše sportovce – čtenáře.

 

Mgr. Štěpánka Krebsová, vyučující ČJ