Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Aktuální sdělení

Třídní aktivy

Třídní aktivy pro zákonné zástupce žáků se konají dne 4. 4. 2023 (úterý) od 16:00 hodin.

Nový atletický tunel otevřen

Ve středu 25. ledna 2023 jsme slavnostně otevřeli nový atletický tunel, který je provozně spojený se sportovní halou našeho gymnázia.

Emoční inteligence - Bezpečné klima školy

projekt probíhá na Sportovním gymnáziu Plzeň v průběhu měsíců leden - listopad 2023

Nová metoda výuky cizích jazyků CLIL zkušebně v Primě

V průběhu prvního pololetí letošního školního roku 2022/2023 zkoušíme ve výuce v Primě  uplatňovat moderní metodu (nebo spíše metodologii) CLIL (Content and Language Integrated Learning)


Zobrazit všechna aktuální sdělení

Školní a sportovní aktivity

Tercie na divadelním představení

V letošním školním roce jsme se s tercií vypravili už podruhé do divadla. Tentokrát na plzeňskou Novou scénu na činohru Klapzubova jedenáctka.

Ze skupiny C se vracíme zpět nahoru

V úvodu utkání jsme byli trošku zaskočeni hrou soupeře a sami si vstup do utkání znepříjemnili příliš komplikovanými řešeními situací.

Adam Novák mistr ČR v atletice

Začátkem března se konal v Ostravě republikový šampionát žactva v atletice.

Soutěž ve španělštině

Koncem února se konala každoroční soutěž ve španělském jazyce. Soutěžilo se ve dvou  kategoriích - vyšší a nižší gymnázium. 


Zobrazit všechny školní aktivity

O sportovním gymnáziu

Sportovní gymnázium je jedinou veřejnou školou svého typu v Plzeňském kraji. Nabízí sportovně nadaným žákům skloubení studia gymnázia a aktivní sportovní činnosti. Přitom hlavním cílem je příprava ke studiu na vysoké škole libovolného zaměření.
V oboru vzdělání 79-42-K/41 Gymnázium se sportovní přípravou (atletika, judo, tenis, plavání, střelba, volejbal – dívky) zajišťuje škola speciální sportovní přípravu v rozsahu až 17 hodin týdně vedenou profesionálními trenéry sportovního gymnázia.
V oborech vzdělání 79-41-K/41 Gymnázium a 79-41-K/81 Gymnázium zajišťuje škola všestrannou sportovní přípravu v rámci předmětu tělesná výchova v rozsahu 4 hodin týdně.
Přínosem je úzká spolupráce školy s řadou významných sportovních klubů a sportovních akademií v Plzeňském kraji. Za všechny jmenujme například Regionální fotbalovou akademii, Regionální plzeňskou hokejovou akademii či Akademii individuálních sportů Plzeňského kraje.

Více informací o škole

pohled